Bebeğim altı aylık gelişim olarak geride Kabız oluyor ne yapmalıyım

Ana SayfaSoru Kategorisi: BebekBebeğim altı aylık gelişim olarak geride Kabız oluyor ne yapmalıyım
Fatmanur 1 sene önce sordu

merhaba bebeğim beşinci ayda 62 santim 6 kg 200 gram dı   Şu an altı aylık 60 4:30 santim 6 kg 400 gram Şu an altı aylık 64 santim 6 kg 400 gramKilokilo alamıyor ve boyu geride diye düşünüyorum  Bir Bir aydır da gıdaları yavaş yavaş başladığımdan beri kabız oluyor Nasıl beslenmeli ve ne yapmalıyım gelişimi geri değil mi fiziksel gelişimi çok iyi hareketleri davranışları kavramaları çok iyi ama beden olarak geride diye düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim kabızlığını da ne yapmalıyım bio nasıl beslemeli be ne yapmalıyım o gelişimi geri değil mi fiziksel gelişimi çok iyi hareketleri davranışları kahramanı çok iyi ama beden olarak geride diye düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim Bir de bebekliğinden beri düzenli olarak sapBir de bebekliğinden beri düzenli olarak sapmp simPlex gaz damlası veriyordum ishal oluyo dite doktotum bio gaila yı verdi bunu kullan**dığımdan beri de kabızlığı basladı önerinşz


1 Cevap
Beyza Uyan Yönetici 1 sene önce cevaplandı

Merhabalar,

Öncelikle bebeğinizin gelişiminin kötü olmadığını söylemek isterim. Kabızlık problemi ek gıdaya geçişte yaşanabiliyor ve genelde ayına göre uygun beslenemekten kaynaklanıyor. Bebeğinizin ayına göre doğru besinleri aldığından emin olun. Mesela ek gıdaya ilk geçiş olarak sindirimi en kolay besin olan yoğurt tüketimini öneririz, 3 gün kuralına takiben. Sonrasında sebze püreleri sonrası ise meyve püreleri ile devam etmeli ve 6. ay bu besinleri tamamen deneyerek geçmelidir.

Kabızlık için bebeğinizin bağırsak hareketlerini hızlandırmak için ılık duş eşliğinde bebeğinizin karnına masaj yapmayı deneyebilirsiniz. Beslenmesinde erik, kayısı gibi püreleri ekleyebilirsiniz ve sebze pürelerinin içerisine zeytinyağı karıştırabilirsiniz. Doktorunuz ile görüşüp ilaç ile ilgili danışmanızı öneririz çünkü kabızlık problemi ilaçla da ilgili olabilir.

Sevgiler.


Cevap yaz