Bebegım benı emmek istemiyor

Ana SayfaSoru Kategorisi: Anne Sütü ve EmzirmeBebegım benı emmek istemiyor
Zehra 1 sene önce sordu
Merhaba bebegım 3 aylık oldu ancak ilk gunden beri ara ara mama verdım sımdı ıse daha da artırdı mamayı vermemek ıcın direniyorum ancak hıc durmuyor cıglık atarak uyanıyor sureklı aglıyor dayanamıyorum mama verince de uyuyup kalıyor sütüm azalmıs olabılır mı ılk gunler sürekli şişiyırdu kendiliğinden akıyordu ama su an oyle bır sey olmuyor süt artırmak ıcın ne gerekiyorsa yiyip ıcmeye calısıoyrm ama yıne de memeyi reddediyor sagıyrm sagdıgımı içiyor en azından 6 aya kadar nasıl emzırmelıyım sagmak sütümü azaltır mı ne yapmalıyım?


1 Cevap
Beyza Uyan Yönetici 1 sene önce cevaplandı

Merhabalar,

Öncelikle sağlıkla büyütün bebeğinizi. Maalesef bizim süt üreten hormonumuz prolaktin hormonu biz ne kadar çok talepte bulunursak o kadar çok süt üretir. Süt pompaları bebeğin emmesiyle aynı görevi göremez. Bu sebeple bebeğinizi emzirmeniz çok önemli bir yere sahip.

Meme reddleri bazı aylarda oluşan geçici durumlardır. Bebeğinizi farklı bir pozisyonda emzirmeyi deneyin.

Bebeğinizin her ağladığını doymadığına yormak yanlış bir düşüncedir. Anne sütünün yetip yetmediğini biz en iyi tartıdan anlarız. Bebeğiniz ayda en az 500 gram, haftada en az 125 gram ağırlık kazanıyorsa anne sütü bebeğiniz için yeterlidir diyebiliriz.

Sevgiler.


Cevap yaz