Kaka problemi

Deniz Çelik 1 sene önce sordu

merhabalar şu an bebeğim 6 ay 7 günlük bir haftadır ek gıda veriyorum 5 aylıkken kaka problemi başladı 4 günde bir yaptı sonra 10 güne çıktı en son 14 gün sonra yaptı kakası sarı cıvık ve köpüklü sadece anne sütü alıyor ek gıda hariç tabi gelişimi normal gidiyor kilosu boyu olması gerektiği gibi ama bugün 9. günü hala kaka yapmıyor 3 gün duphalac şurup kullanırsam yapıyor ben şurup kullanmak istemiyorum bağırsağı şuruba alışabilir pandemiden dolayı da doktora götüremiyorum ne yapmam gerekiyor ikinmasi huzursuzluğu yok ama 2 haftada bir yapması normal mi lütfen yardımcı olun ne yapmalıyım


1 Cevap
Beyza Uyan Yönetici 1 sene önce cevaplandı

Merhabalar,

Öncelikle bebeğiniz kakasını yaptığınızda gözlemlemenizi istiyorum. Kaka son derece yumuşak ve yaparken bebeğini zorlamıyorsa bu durumda kabızlıktan bahsedemeyiz. Keçi pisliği gibi yuvarlak, küçük küçük, tane tane kaka kabızlık göstergesidir.

Ek gıdaya geçişte kabızlık problemi oldukça sık yaşlanan sorunlardan bir tanesi. Bebeğiniz ayına göre beslenmediğinde maalesef özellikle daha fazla karşılaşılıyor.

İlk olarak bebeğinizin ayına göre beslendiğine emin olun. Bu konuda size ay ay bebek beslenmesi rehberimiz yardımcı olabilir.

Ay ay bebek beslenmesi: "https://www.bebek.com/ay-ay-bebek-beslenmesi/"

Kabızlık problemi için bebeğinizin sebze ve meyve püresine zeytinyağı ekleyin. Ilık duş eşliğinde karnına masaj yapıp bağırsak hareketlerini hızlandırabilirsiniz.

Sevgiler.


Cevap yaz