Kızıma bağırıyorum öfkeme hakim olamıyorum

Ana SayfaSoru Kategorisi: Anne PsikolojisiKızıma bağırıyorum öfkeme hakim olamıyorum
Ness 2 ay önce sordu
19 aylık kızım var sürekli mutsuz ve mızmız işten eve heyecanla geliyorum onunla güzel vakit geçirmek istiyorum ama o kadar mutsuz ve mızmız ki sabrımın son noktasında artık bağırıyorum ama sinirlenmiyorum resmen sinir krizi geçiriyorum korkuyo benden bu aralar farkındayım ve bunu düşündükçe mahvoluyorum ne yapmam gerek


1 Cevap
Psk.Dan.Tuğba Derman 1 ay önce cevaplandı

Gün içinde kızınızı özlediğiniz için heyecanla eve gitmeniz ne kadar güzel bir duygu. Eminim çocuğunuz da sizi aynı şekilde özlüyordur ve belki duygularını size bu şekilde yansıtıyordur.

Sakin kalmak hele ki yorgun zamanlarda gerçekleştirilmesi gerçekten zor bir iş. Böyle durumlarda çocuğunuz aslında neden mutsuz ve mızmız olarak nitelendirdiğiniz davranışları sergiliyor sorusunu sormakta fayda var. Bu o anki duruma bakış açınızı değiştirebilir.

Sizin de ihtiyaçlarınız olduğunu göz önünde bulundurarak sinir ve öfke anlarınızda durup nefes almak başka bir ortamda belki bir beş dakika geçirmek, çocuğunuzla paylaştığınız güzel anıları düşünmek size iyi gelebilir. Önce kendimizi yatıştırabilelim ki çocuğumuzun yatışmasına yardımcı olabilelim.

Eminim sizin için gerçekten zor bir süreç. Biraz sabır ve emekle, birlikte keyifle oynadığınız vakitlerin tadını doya doya çıkarmanız dileğiyle…


Cevap yaz